Juniorzy starsi powiększyli przewagę
12 marca 2017

Zwycięstwem 4:2 z Zagłębiem Sosnowiec zakończyło się pierwsze tegoroczne spotkanie juniorów starszych Podbeskidzia na własnym terenie.

Choć to sosnowiczanie objęli w tym meczu prowadzenie po 24 minutach gry, „Górale” tuż przed przerwą zdołali wyrównać za sprawą bramki zdobytej przez Szymona Królaka. Druga połowa również nie rozpoczęła się po myśli bielszczan, ale stracony w 52. minucie gol podziałał na zespół Pawła Łosia mobilizująco.

Pięć minut później drugie trafienie w tym meczu zapisał na swoim koncie Królak, celnym uderzeniem głową pokonując bramkarza przyjezdnych. Gospodarze poszli za ciosem i po kwadransie drugiej części spotkania akcję Kacpra Gacha sfinalizował Michał Bury, a wynik meczu 120 sekund później po podaniu Emila Możdżonka ustalił Damian Oczko.

Wygrana 4:2 z zespołem Zagłębia Sosnowiec pozwoliła juniorom starszym Podbeskidzia umocnić się na pozycji lidera tabeli I ligi wojewódzkiej. W sobotnim meczu z Gieksa Katowice zatrzymała drugi w ligowej stawce Ruch Chorzów S.A. notując bezbramkowy remis, dzięki czemu przewaga podopiecznych Pawła Łosia wzrosła do czterech punktów.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:1)
0:1 – (24.), 1:1 – Szymon Królak (44.), 1:2 – (52.), 2:2 – Szymon Królak (57.), 3:2 – Michał Bury (60.), 4:2 – Damian Oczko (62.)

Skład: Felsch – Pindera, Gibas, Sobczak, Kryger (85. Pawlus), Gach, Możdżonek, Gutowski (46. Oczko), Matuszczyk (65. Smolarz), Bury (60. Stanclik), Królak (75. Drabik). Trener Paweł Łoś