Podnieśli się mimo przeciwności
30 sierpnia 2017

Juniorzy młodsi Podbeskidzia z rocznika 2001 rozegrali w Pszczynie bardzo trudne spotkanie z miejscową Iskrą, a po meczu cieszyli się z kompletu punktów.

Mecz w Pszczynie rozpoczął się dla podopiecznych Wojciecha Fludra według najgorszego z możliwych scenariuszy. W pierwszych minutach jeden z nielicznych ataków pszczynian zakończył się zdobyciem gola. Pomimo wielu prób doprowadzenia do wyrównania bielszczanie „bili głową w mur”, a piłka po licznych strzałach jak zaczarowana mijała bramkę gospodarzy, przez co na przerwę schodzili przegrywając 0:1.

Dość niespodziewanie pierwszy fragment miał bardzo wyrównany przebieg. Aż do momentu, kiedy sposób na pokonanie bramkarza pszczynian znalazł Szymon Nowak, który dobrze opanował prostopadłe zagranie i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza. Równie dobrze w polu karnym zachował się Kamil Nowak, który chwilę później zdobył gola na wagę prowadzenia. Trzeci gol powinien zostać zapisany na konto Kamila Dokudowca, jednak kiedy po jego rzucie wolnym futbolówka odbiła się od poprzeczki, po czym wpadła za linię bramkową i dopiero wtedy wróciła w pole gry, arbiter nie dostrzegł gola. Nie było już natomiast żadnych wątpliwości w momencie, kiedy bramkarza Iskry po raz drugi pokonał Szymon Nowak, ustalając wynik meczu na 3:1.

II liga wojewódzka juniorów mł. B1:
Iskra Pszczyna – BBTS Podbeskidzie 2001 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 - (2.), 1:1 - Szymon Nowak (56.), 1:2 - Kamil Nowak (60.), 1:3 - Szymon Nowak (77.)

Skład: Zaremba – Mizera (78. Mroczko), Jakubowski, Smalcerz, Kołoczek, Kopytko, Sz. Nowak (78. Kocoń), Rom (68. Kocemba), K. Nowak (80. Willman), Dokudowiec (80. Pierlak), Kokot (49. Tumidajski). Trener Wojciech Fluder


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum