Godzina w fotelu lidera CLJ
29 sierpnia 2017

Sobotnie spotkanie Podbeskidzia z Górnikiem Zabrze, będące czwartym starciem w CLJ zakończyło się dla bielszczan trzecią wygraną w obecnym sezonie.

Mecz z Górnikiem Zabrze otworzył po kwadransie gry Konrad Gutowski, który po przyjęciu piłki na lewym skrzydle złamał akcję do środka i z okolic narożnika pola karnego uderzył w samo okienko bramki zabrzan. Radość Górali nie trwała zbyt długo. Już po czterech minutach przyjezdni wyrównali po długiej piłce zagranej przez bramkarza, którą przegłówkował jeden z napastników, a jego kolega z zespołu wykorzystał sytuację sam na sam. Remis utrzymywał się do 60 minuty, a o wyniku spotkania na korzyść Podbeskidzia zadecydował… Gutowski. Tym razem po zagraniu Michała Burego nawinął obrońcę i strzałem z 10 metrów przy bliższym słupku zdobył gola na wagę zwycięstwa 2:1.

Spotkanie z Górnikiem Zabrze okazało się trzecim zwycięskim meczem w tym sezonie, co ciekawe w każdym z nich bielszczanie zwyciężają różnicą jednej bramki. - Może nie są to zwycięstwa bardzo przekonujące czy efektowne, ale myślę że bardzo cenne. W każdym meczu chcemy zdobyć pełną pulę punktów, a póki co wszystko idzie we właściwym kierunku. Przed sezonem postawiliśmy sobie cel do zrealizowania i myślę, że jest to bardzo dobry początek, natomiast nie można popadać w huraoptymizm. Każdy wykonuję swoją pracę i do każdego spotkania jesteśmy przygotowani w 100%. Natomiast jeśli chodzi o bramki czy asysty to wiadomo, że one cieszą, ale ważniejsze jest to, żeby zespół zwyciężał, a jeśli przez to mogę pomóc to bardzo się cieszę – mówi Konrad Gutowski, który po czterech spotkaniach w Centralnej Lidze Juniorów może pochwalić się dorobkiem trzech goli i dwóch asyst.

Z racji, że spotkanie z Górnikiem w Dankowicach rozpoczęło się o godzinie 11:00, a większość spotkań zaplanowana była na godzinę 12:00, do zakończenia pozostałych meczów podopieczni trenera Pawła Łosia piastowali pozycję lidera rozgrywek, którą ostatecznie po czwartej serii spotkań przejął zespół Pogoni Szczecin, który pokonał 2:0 Miedź Legnica. Górale zajmują z kolei drugie miejsce w ligowej stawce i razem portowcami pozostają jedną z dwóch niepokonanych dotąd drużyn w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów.

W 5. kolejce CLJ Podbeskidzie zmierzy się na wyjeździe z Odrą Opole. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 3 września o godzinie 12:00.

4. kolejka Centralnej Ligi Juniorów:
TS Podbeskidzie – Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
1:0 – Konrad Gutowski (15.), 1:1 – Konrad Wira (19.), 2:1 – Konrad Gutowski (60.)

Skład: Pyka - Wojciechowski (74. Stasica), Przygocki, Pawlus, Jagieła, Możdżonek, Bukowczan (80. Caputa), Sieracki, Drabik (46. Stanclik), Bury (80. Szemis), Gutowski. Trener Paweł Łoś


Nowości

Udanych wakacji!

Czerwiec pod znakiem egzaminów

Wychowankowie brylują w lidze

Piłkarskie, rodzinne tradycje

Rekrutacja do Akademii

Trwa rekrutacja do 3 klasy szkoły podstawowejArchiwum