CLJ: Podział punktów z Lechią
20 sierpnia 2017

W trzeciej kolejce Centralnej Ligi Juniorów gracze Podbeskidzia podejmowali Lechię Gdańsk. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Podbudowani dwoma zwycięstwami zanotowanymi na starcie sezonu Centralnej Ligi Juniorów gracze Podbeskidzia rozpoczęli spotkanie domowe z Lechią Gdańsk na Stadionie Miejskim z wysokiego „C”. Już w ósmej minucie podopiecznych Pawła Łosia na prowadzenie wyprowadził Konrad Sieracki, wykorzystując dogranie Konrada Gutowskiego.

Pomimo dobrego początku gdańszczanie wyrównali stan spotkania w 16. minucie, kiedy arbiter podjął decyzję o podyktowaniu rzutu karnego dla Lechii skutecznie egzekwowanego przez Mateusza Żukowskiego. Jeszcze przed przerwą Górale dopięli swego i na przerwę schodzili prowadząc 2:1. Niecodziennym rajdem pomiędzy zawodnikami Lechii popisał się Konrad Gutowski, a całą akcję wykończył Konrad Bukowczan.

Pomimo dobrej sytuacji wyjściowej na drugą część gry bielszczanie dali się zaskoczyć drużynie gości po niespełna kwadransie po wznowieniu gry. W 58. minucie drugiego gola dla Lechii w tym meczu zdobył Mateusz Żukowski. Pomimo że później bielszczanie stwarzali sobie kolejne sytuacje, a Konrad Gutowski był blisko zdobycia zwycięskiej bramki, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W kolejnym spotkaniu, w sobotę 26 sierpnia Podbeskidzie podejmie w Dankowicach zespół Górnika Zabrze. Początek spotkania o godzinie 11:00.

3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów:
TS Podbeskidzie – Lechia Gdańsk 2:2 (2:1)
1:0 – Konrad Sieracki (6.), 1:1 – Mateusz Żukowski (16. rzut karny), 2:1 – Konrad Bukowczan (44.), 2:2 – Mateusz Żukowski (58.)

Skład: Riabowski - Wojciechowski, Pawlus, Jagieła, Przygocki, Możdżonek (56. Szemis), Bukowczan, Sieracki (65. Szlicht), Bury (77. Caputa), Gutowski, Drabik (64. Stanclik). Trener Paweł Łoś