W CLJ trzeba walczyć o najwyższe cele
16 sierpnia 2017

Wraz z początkiem sierpnia Podbeskidzie rozpoczęło rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów. Na starcie Górale zanotowali dwa zwycięstwa.

Po historycznym awansie juniorów Podbeskidzia do Centralnej Ligi Juniorów bielszczan czeka niezwykle trudne zadanie. W sezonie 2017/2018 rozgrywki zostaną zreformowane, w efekcie czego z dwóch grup CLJ – wschodniej i zachodniej powstanie jedna. Pewnych swojego miejsca w stawce najlepszych juniorskich drużyn w przyszłym sezonie może być jedynie sześć najlepszych drużyn z obu grup, które razem z ze zwycięzcami spotkań barażowych stworzą szesnastozespołową grupę.

Centralna Liga Juniorów już jest elitarna, a za rok będzie jeszcze mocniejsza. Cieszymy się, że możemy pokazać się w tych rozgrywkach. Trzeba się utrzymać na tym poziomie, wtedy młodzi chłopcy będą mieć jeszcze większe pole do popisu i konfrontacji z najlepszymi. Naszym celem jest zajęcie miejsca 1-6, podobnie zapewne myśli większość ekip  – mówi Paweł Łoś, trener Podbeskidzia.

Bielszczanie stawiają sobie konkretne zadanie do wykonania, nie zapominają jednak, że cały czas mowa o rywalizacji młodych piłkarzy, w niektórych przypadkach nie do końca jeszcze ukształtowanych. – Mamy swój cel, ale to są liczby. My chcemy pracować indywidualnie, tak by każdy osiągnął swój zamiar i jak najwięcej chłopaków grało w seniorskiej piłce. Chcemy grać jak najlepiej w każdym meczu, nie marnować żadnego spotkania i każdego chłopaka przygotowywać do rywalizacji. Rozgrywki te dają możliwość wejścia na wyższy poziom organizacyjny. Pojawią się nowe zadania, nie tylko zespołowe, ale też indywidualne - zaznacza szkoleniowiec.

W dwóch pierwszych spotkaniach Górale dwukrotnie zwyciężyli 1:0, grając kolejno z Miedzią Legnica, a także z Falubazem Zielona Góra. W kolejnym meczu ich rywalem będzie zespół Lechii Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 sierpnia o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

Źródło: łączynaspilka.pl / własne


Nowości

Mecz kolejki w trampkarzach

Gramy w weekend 19-20.09.2020

Turniej "Akademie Klasy Ekstra" za nami!

Gramy w weekend 12-13.09.2020

Gramy w weekend 05-06.09.2020

Startują grupy naborowe!Archiwum