Trzy punkty na inaugurację CLJ!
5 sierpnia 2017

Od zwycięstwa 1:0 przeciwko drużynie Miedzi Legnica rozpoczęli rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów zawodnicy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Od początku debiutanckiego spotkania juniorów starszych Podbeskidzia w Centralnej Lidze Juniorów inicjatywa leżała po stronie bielszczan. Kilka minut po rozpoczęciu meczu podopieczni Pawła Łosia byli o włos od zdobycia pierwszej bramki. Zagranie z prawego skrzydła soczystym wolejem zwieńczył Patryk Szlicht, jednak golkiper gości z trudem obronił to uderzenie.

W kolejnych minutach obraz gry nie zmieniał się, a sporo krwi napsuł gościom aktywny Konrad Gutowski, który jednak nie mógł wypracować sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Blisko szczęścia był za to w 35. minucie Emil Możdżonek, po którego uderzeniu z rzutu wolnego sprzed szesnastki piłka otarła się o poprzeczkę.

Czego nie udało się zrobić przez całą pierwszą połowę, w jednej z ostatnich akcji pierwszej odsłony dokonał Konrad Gutowski w 45 minucie, kiedy po podaniu Patryka Szlichta mógł uderzyć lewą nogą, ale zdecydował się złamać akcję do środka czym zwiódł obrońcę, zaś prawą nogą pewnie umieścił piłkę przy dalszym słupku bramki Miedzi.

Jak się okazało po drugich 45 minutach bramka dająca prowadzenie „do szatni” okazała się decydująca o losach całego spotkania, a juniorzy Podbeskidzia zdobyli historyczne trzy punkty w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Oby tak dalej!