Piłkarska wiosna – kto, gdzie, kiedy?
8 marca 2017

Najstarsi zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie wiosenną inaugurację mają już za sobą. Kiedy o punkty powalczą ich młodsi koledzy?

Wygrana 7:3 podopiecznych trenera Pawła Łosia w Bytomiu z Polonią rozpoczęła ligowe emocje z udziałem drużyn młodzieżowych „Górali”. Na ostatniej prostej przed  startem rundy wiosennej znajdują się pozostałe drużyny, jednak zanim do tego dojdzie, „emka” zdąży rozegrać kolejne spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec (11 marca, godz. 11:00 przy ul. Młyńskiej) – tym razem przed własną publicznością. Kiedy natomiast wystartują pozostałe ekipy?

Drugi zespół juniorów starszych A1 na start wiosny w II lidze wojewódzkiej („BOZPN” gr. 4) zaczeka aż do 25 marca, kiedy podejmie zespół LKS-u Soła Rajcza. Tydzień wcześniej (sobota, 18 marca) graczy z rocznika 2000 czeka wyjazdowe starcie w ramach I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 przeciwko drużynie Gwarka Zabrze. Również w sobotę 18 marca pierwsze spotkanie o punkty w lidze juniorów B1 rozegra zespół rocznika 2001. Podopieczni Wojciecha Fludra na starcie rozgrywek zmierzą się w derbowym spotkaniu z zespołem Rekordu Bielsko-Biała.

Trzeci weekend marca będzie oznaczał również start ligowych emocji roczników 2002, 2003 i 2004. Podopieczni Marcina Jury wiosnę spędzą w II lidze wojewódzkiej trampkarzy starszych C1, a rundę zapoczątkują w wyjazdowym meczu z Naprzodem Czyżowice (niedziela, 19 marca). Rocznik 2003 pod wodzą Łukasza Rozmusa również w II lidze wojewódzkiej C2 podejmie zespół Gosława Jedłownik. Z kolei zawodnicy z rocznika 2004 w II lidze woj. młodzików D1 zainaugurują rundę pojedynkiem z APN GKS Tychy.

Z kolei do kwietnia na start ligowej wiosny zaczekają roczniki 2005 i 2006. II liga wojewódzka młodzików młodszych D2 z udziałem zespołu Waldemara Fludra startuje w pierwszy weekend kwietnia i na inaugurację „Górale” rozegrają derby z zespołem Rekordu Bielsko-Biała. Natomiast dwa zespoły z rocznika 2006 zagrają kolejno w III lidze Bielsko-Tychy młodzików D2, a także w IV lidze okręgowej D2, jednak wciąż czekają na terminarz wiosennych rozgrywek.


Nowości

Rozpoczynamy treningi

Sportowy lockdown do 18 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Zdrowych i radosnych świąt!

Zajęcia sportowe akademii wstrzymane

Rozgrywki młodzieżowe zostały wstrzymaneArchiwum