K. Powała: W rewanżu również chcemy wygrać
21 czerwca 2017

Juniorzy starsi przygotowują się do rewanżowego starcia o CLJ z CWZS Bydgoszcz. Zdaniem kapitana Konrada Powały Górale zagrają o pełną pulę!

Za Wami pierwszy mecz barażowy o CLJ. Wynik 4:0 pokazuje, że rywal nie postawił poprzeczki zbyt wysoko.
Myślę, że wynik 4:0 odzwierciedla przebieg spotkania. Stwarzaliśmy zagrożenie dla bramki przeciwnika od pierwszej minuty, co skutkowało wieloma dogodnymi sytuacjami do umieszczenia piłki w siatce. Z drugiej strony ataki zespołu z Bydgoszczy zostały przez nas zneutralizowane i możemy być dumni z tego, że po raz kolejny zachowaliśmy czyste konto.

Czy zespół z Bydgoszczy czymś Was zaskoczył? Wyglądało na to, że byliście bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania.
Takie słowa cieszą. Efekt przygotowań całego cyklu był widoczny na boisku, ale te 90 minut meczu, które widzą kibice to tylko część ciężkiej pracy jaką wykonał cały zespół. Nie tylko zawodnicy będący na murawie, ale również, a może przede wszystkim osoby, których wysiłku często nie dostrzegają zwykli obserwatorzy. Dzięki świetniej analizie mieliśmy sporo informacji o przeciwniku, co zdecydowanie ułatwiło nam zadanie. Taktycznie rywal nie mógł nas niczym zaskoczyć. Praca fizjoterapeutów także jest dla nas bardzo cenna. Fizycznie czujemy się mocni, a urazy są szybko leczone.

Jak wrażenia po rozegraniu spotkania na Stadionie Miejskim? Występ na I-ligowej arenie przy większej widowni niż zazwyczaj pewnie niejednego z Was przyprawił o szybsze bicie serca?
Czuliśmy się wspaniale. Zanim rozpoczęliśmy odprawę przedmeczową już wiedzieliśmy, że to będzie dobre widowisko. Występ na takim stadionie to przyjemność na którą zasłużyliśmy, a ilość ludzi która była tam obecna tylko dodaje energii. Doping kibiców, rodziców i znajomych wpłynął na nas pozytywnie i motywował do walki na boisku. Zetknęliśmy się też z czymś zupełnie nowym - przekazywanie informacji było delikatnie utrudnione, ale znaleźliśmy na to sposób.

Zaliczka przed rewanżem w Bydgoszczy w postaci czterech bramek jest wystarczająca? Do awansu do CLJ wystarczy dobre 90 minut w rewanżu.
Nie chcemy jedynie zagrać dobrych 90 minut. Każda z tych chwil spędzonych na murawie jest dla nas wartościowa i chcemy ten czas w pełni wykorzystać. W Bielsku zapewniliśmy sobie komfort psychiczny, ale w rewanżu również chcemy wygrać.