Baraż o CLJ: Do Bydgoszczy z zaliczką
18 czerwca 2017

W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów Podbeskidzia pokonało CWZS Bydgoszcz 4:0, zapewniając sobie solidną zaliczkę przed rewanżem.

Od pierwszych minut pojedynku barażowego o CLJ Górale kontrolowali sytuację. Niewiele zabrakło, a już czwartej minucie cieszyliby się z prowadzenia. Faulowany w polu karnym gości był Adrian Pindera, ale niestety jedenastki nie wykorzystał Damian Oczko. Pomimo tego bielszczanie nie spuszczali z tonu i raz po raz zagrażali bramce przyjezdnych.

Swoją przewagę udokumentowali w 38. minucie, kiedy Marcin Sobczak zagrał piłkę z głębi pola do Damiana Oczki, a ten na 16 metrze zwiódł obrońcę i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza bydgoszczan. Niespełna dwie minuty później po podaniu Adriana Pindery w pole karne wpadł Kacper Gach, którego uderzenie dało gospodarzom dwubramkowe prowadzenie.

Wynik utrzymywał się do 78. minuty, kiedy rywalom piłkę wyłuskał Daniel Stanclik, pomknął w kierunku pola karnego i strzałem z 16 metrów zdobył gola nr 3. w tym spotkaniu. Wynik spotkania w 85 minucie ustalił Damian Oczko, tym razem pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Jakubie Kwaśnym.

Zwycięstwem 4:0 gracze Podbeskidzia zapracowali na solidną zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem w Bydgoszczy. Drugi mecz rywalizacji o CLJ odbędzie się w niedzielę 25 czerwca o godzinie 15:00.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - CWZS Bydgoszcz  4:0 (2:0)

1:0 – Damian Oczko (38.), 2:0 – Kacper Gach (40.), 3:0 – Daniel Stanclik (78.), 4:0 – Damian Oczko (85. - rzut karny)

TS Podbeskidzie: Felsch - Pindera, Powała, Sobczak, Kryger (79. Pawlus), Możdżonek, Bury (76. Kwaśny), Matuszczyk (65. Smolarz), Gach (59. Gutowski), Oczko (88. Bukowczan), Królak (72. Stanclik). Trener Paweł Łoś

CWZS Bydgoszcz: Fabiszewski - Kujawka, Głuszkowski, Osiński, Choromański (85. Schmidt), Łodyga, Zbiranek, Andrzejewski (74. Kiciński), Słupecki (85. Graczyk), Wielosz, Kalinowski (56. Zaborowski).